Direktor podjetja Maremico d.o.o., Emil Marinšek, predstavlja vodne postelje celotni Sloveniji že od leta 1994. V tem času je dodal svetu udobnih postelj svojevrsten pečat. Tokrat smo v intervjuju skočili na sam začetek Lectusovih postelj, med pogovorom pa smo se dotaknili različnih izzivov, s katerimi se Emil srečuje še danes. Povprašali smo, če so vodne postelje za zdravje res najboljša izbira in so dandanes še vedno aktualne.
Vodne postelje niso le modna muha, ampak že utrjena stalnica
Na začetku je bilo za vodne postelje predvideno, da bodo ostale uspešnica le kratek čas. Kljub temu so Emilu predstavljale priložnost, da z njimi ustvari nekaj novega in dobrega za soljudi. S svojo posebno sestavo so Lectusove postelje namreč ponujale nekaj več kot trda vzmetnica, ki je bila tisti čas popularna.
Čeprav so vodne postelje na trgu že 50 let, so v tem času mnogi ponudniki klasičnih ležišč njihov uspeh spremljali z rahlo mero cinizma in nezaupanja. Vendar pa vodne postelje kot trda skala neomajno gradijo zaupanje uporabnikov še danes. V Sloveniji tako trenutno na Lectusovih posteljah spi že kar 1% celotnega prebivalstva.
Vodne postelje so v Slovenijo prinesle nov sinonim za udobje
Vodne postelje so bile včasih pravi seks simbol, se spominja Emil, a s časoma so začele pridobivati na popolnoma novem pomenu. Zdaj je v ospredju njihov pravi namen – vodne postelje so posebej ključne za zdravje naše hrbtenice. Uporabnikovemu telesu se namreč prilagajajo optimalno in vztrajno rušijo mit o vsestransko zdravih trdih vzmetnicah.
Od leta 2004 v lastni proizvodnji
V 24 letih odkar so bile Lectusove postelje predstavljene slovenskemu trgu, se je zvrstilo že 30 podjetji, ki so prav tako ponujala vodne postelje. A od vseh je na dolgi rok obstal le Lectus, ki je v letu 2004 pričel tudi s slovensko proizvodnjo. Lectusu je tako uspelo standard udobja dvigniti še eno stopničko višje.
V pripetem videu vam razkrivamo še več!